Hospital En

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi /

Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ülkemizde onkoloji alanında hizmet veren tek eğitim ve araştırma hastanesidir. Eğitim hizmeti 12 branşta uzmanlık eğitimi, 4 branşta da yan dal uzmanlık eğitimi olmak üzere toplam 16 branşta verilmektedir. Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza alanında yetişmiş uzmanlar ile 35 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ünitesi de hastanemiz bünyesinde Demetevler Kampusunda ve Ahmet Andiçen ek hizmet binasında olmak üzere 2 ayrı ünitede faaliyet göstermektedir. Hastanemiz her türlü kanser tanı, tedavi, takibi ve bakımını uluslararası kalite standartları çerçevesinde vermektedir. Her türlü kanser cerrahisi, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, kök hücre nakli, palyatif bakım, acil, yoğun bakım, beslenme, psikoonkoloji, kişisel hijyen ve bakım, sosyal hizmetler, manevi bakım, evde sağlık ve uğraş terapileri kapsamında sosyal sorumluluk projeleri ile kanser alanında nitelikli hizmet verilmektedir. Hastanemiz ayrıca kanser alanında sağlık okur yazarlığını artırmak için KANSER HASTA OKULU ve KANSER SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ ile haftanın beş günü hizmet vermektedir. Kanser okulunda özellikle yeni tanı almış hasta ve hasta yakınları psikoonkoloji, beslenme, palyatif bakım, manevi bakım, enfeksiyondan korunma ve kişisel hijyen ve sosyal hizmet, destek ve yardım konularında alanında uzmanlardan eğitim almaktadırlar. Çağdaş teknoloji ile donanmış, güvenilir, zamanında doğru laboratuvar çıktılarıyla desteklenmiş, üst düzeyde bilimsel yetkinliğe sahip uzman hekimler ve nitelikli sağlık personeliyle, uluslararası kalite standartları çerçevesinde, tanı, tedavi ve bakım hizmetleri sunulmaktadır.
KTU Farabi Hastanesi

KTU Farabi Hastanesi /

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü arasında 1980 yılında imzalanan protokol ile Trabzon Soğuksu-Çamlık mevkiinde bulunan 225 yataklı binanın 10 yıl süre ile KTÜ Tıp Fakültesi'ne tahsis edilmesi ile aktif olarak hizmete başlayan Tıp Fakültesi Hastanesi, KTÜ kampusunda 38.000 m2 kapalı alanda yapımı tamamlanarak Farabi Hastanesi adını aldığı 600 yatak kapasiteli yeni ve modern binalarına 1986 yılında taşınmıştır. Bu tarihten sonra akademik ve idari kadro ile fiziksel imkanlar bakımından hızlı bir gelişme gösteren Farabi Hastanesi'nin, 1992 yılında ihale edilerek 1993 yılında kampus içerisinde 25.000 m2 kapalı alanda inşasına başlanılan 308 yatak kapasiteli ek hastane binasının inşası (B blok) tamamlanarak 2004 yılında geçici olarak hizmete sokulmuştur. Daha sonra A blokta başlatılan yenileme çalışmaları tamamlanmış ve 2005 Eylül ayı itibariyle her iki ana blokta toplam 749 hasta kapasitesi ile hizmetine devam etmektedir. Eğitim ve araştırma yanında, bölge hastanesi konumuyla Doğu Karadeniz Bölgesinin geniş bir halk kitlesine hizmet veren 800 yatak kapasiteli KTÜ Farabi Hastanesi'ne başvuran hasta sayısında her geçen yıl anlamlı bir çoğalma yaşanmakta, buna bağlı olarak hastanenin klinik, poliklinik, teşhis ve tedavi üniteleri, akademik ve idari personel ve de fiziki mekan bazında hizmet alanı genişletilmeye çalışılmaktadır.
Medicalpark Hastanesi

Medicalpark Hastanesi /

Medicalpark Hastanesi Türkiye'nin en yaygın hastaneler zinciri olan MLP Care, sağlık sektöründeki tüm bilgi birikimi ve deneyimine ek olarak her geçen gün daha da geliştirdiği sağlık hizmetini Medical Park Ankara’da bölge halkına sunuyor. Hastane en iyi sağlık hizmeti için en iyi yapılanma anlayışıyla 22 bin metrekare kapalı alanda, 158 yatak, 52 yoğun bakım yatak, 6 ameliyathane, ve 80 adet poliklinikle hizmet veriyor. VM Konsepti Medical Park Ankara Hastanesi değer katan hizmet anlayışıyla misafirlerini VM konseptiyle de buluşturuyor. Sağlıkta kalite anlayışıyla misafirlerine talebe uyumlu sağlık hizmeti sunan VM, misafirlerinin konforunu düşünerek; - Tedavi yaklaşımları - Misafir hizmetleri - Hasta bakım anlayışıyla Ankara’da fark yaratıyor.
Acıbadem Hastanesi

Acıbadem Hastanesi /

Tıbbın birçok branşında hizmet veren Acıbadem Ankara Hastanesi’nin tıbbı birimleri arasında; Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Üroloji ve Radyoloji branşları yer alıyor. Hastanede ayrıca Check Up Kliniği ile koruyucu hekimlik hizmeti sunuluyor. Hastanede Proktoloji, Uyku, Saç Ekim, Ağız ve Diş Sağlığı, Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları birimleri de bulunuyor.
Memorial Hastanesi

Memorial Hastanesi /

Memorial uzman doktorları, bilgi ve birikimlerini yakın ilgi ile birleştiren sağlık personeli, hasta odaklı hizmet anlayışı, kalite politikası, ileri tıp teknolojisi ile donatılan tanı-tedavi üniteleri, modern mekanları ve konforlu hasta odaları ile sağlıkta güvenin adresidir. Memorial Ankara Hastanesi başta Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Kardiyoloji, Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kemik İliği Nakli, Tüp Bebek, Ortopedi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göz Hastalıkları gibi Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri olmak üzere; tüm branşlarda multidisipliner bir anlayışla hizmet sunuyor.
Liv Hospital

Liv Hospital /

Liv Hospital Ankara; Multidisipliner çalışmayı kendine amaç edinen Liv Hospital Ankara, bilimsel çalışmaların pratiğe dönüştürülerek el ele yürütüldüğü bir kültürü benimsiyor. Liv Hospital Ankara, dünya standartlarındaki tıbbi altyapısı ve teknolojisiyle 27 bin metrekare kapalı alanda hizmet veriyor. Üst düzey teknoloji ve deneyimli sağlık profesyonellerimizle bu alanlarda mükemmeliyet merkezleri kuruyoruz. Hastalarımız, yakınları ve hizmet ettiğimiz kurumlar Liv ailesinin misafirleridir… Onların her türlü fizyolojik ve psikolojik iyi olma hali en büyük önceliğimizdir… Bütün bu tedavilerin başarılı tıbbi sonuçlara ulaşması için sahip olduğumuz en önemli değer hekimlerimizdir…
Koru Hastanesi

Koru Hastanesi /

Koru Ankara Hastanesi, Koru Sincan Hastanesi ile toplam 301 yatak kapasitesi, 71 yoğun bakım, 31 yenidoğan yoğun bakım yatağına sahiptir. Koru Hastaneleri ,akademik kökenli hekim kadroları, ileri teknoloji ve konforun buluştuğu tedavi olanakları, hasta memnuniyetinin üst düzeyde olduğu hizmet anlayışını ilke edinmiştir. Da Vinci robotik Cerrahinin aktif olarak kullanıldığı özellikli merkezlerden olan Koru Ankara Hastanesi üroloji, kadın doğum, genel cerrahi branşlarında yaptığı robotik cerrahi ameliyatlarında sergilenen başarı ile hasta güvenliği ve konforunu ön planda tutan bakış açısını devam ettirmektedir. Yakın zamanda robotik cerrahi kullanımına geçecek olan göğüs cerrahisi ve kalp damar cerrahisi kapak ameliyatlarında da bu teknolojinin kullanımı planlanmaktadır. Koru Ankara Hastanesi, ileri teknolojik altyapı ve insan gücüyle hizmet veren radyasyon onkolojisi, kemik iliği nakli merkezi, tüp bebek merkezi, kadın doğum ve perinatoloji merkezi, Üroloji-Üroonkoloji merkezi ile sağlık hizmet sunumunda önemli fark yaratacaktır. Koru Sağlık Grubu, yabancı hasta grubunun hızlı güvenilir ve konforlu hizmet almasına yönelik önemli fiziksel düzenlemeler ve insan kaynağıyla planlanmış olup, hastaneler bünyesinde halen 41 farklı ülkeden yabancı hastaya hizmet verilmektedir. Ayrıca bu noktada Rusça, Arapça gibi ihtiyaç duyulan yabancı dillere hakim sağlık personelinin yetişmesinde 2013 yılında açılan Koru Sağlık Koleji önemli rol üstlenmektedir.
Başkent Üniversitesi Hastanesi

Başkent Üniversitesi Hastanesi /

Hastanemizden hizmet alan hasta ve hasta yakınlarına sunduğumuz sağlık hizmetinin en konforlu şekilde sağlanabilmesi ve hastanemize olan artan talebi yanıtlayabilmek için 2012 yılı içerisinde hastalarımıza yenilenen yüzüyle hizmet sunumuna devam edilecektir.  Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi bünyesinde bulunan; Organ Nakli Merkezi, Tüp Bebek Merkezi, Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ile buna bağlı olarak Ayaş Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Yenikent Diyaliz Merkezi, Yenikent Semt Polikliniği, Ümitköy Semt Polikliniği ve Ümitköy Diyaliz Merkezi’yle Ankara’nın farklı lokasyonlarında hastalarımıza hizmet sunmaktadır.
Bayındır Hastanesi

Bayındır Hastanesi /

1998 yılında hizmete açılan Bayındır Kavaklıdere Hastanesi, 5.500 m2 kapalı alanda, acil ve tüm ana branşlarda poliklinik hizmetleri, butik anlayışla düzenlenmiş yatan hasta bölümü, tam donanımlı 2 ameliyathanesi, radyoloji ve laboratuvar üniteleri, 50 araçlık otoparkı ile yerli ve yabancı hastalara dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır. Bayındır Kavaklıdere Hastanesi, Bayındır Sağlık Grubu’nun kanıta dayalı, hasta odaklı, güncel teknolojiyi kullanan, konforlu, güvenilir, kaliteli, güler yüzlü sağlık hizmet sunumu felsefesine ve uluslararası akreditasyon belgesi olan Joint Commission International (JCI) akreditasyon belgesine sahiptir. Kavaklıdere hastanemiz, göz sağlığı ve hastalıkları teşhis ve tedavilerinde ileri teknoloji kullanan seçkin hekim kadrosu ile özellikle katarakt cerrahisi, retina-makula hastalıkları, glokom ve kornea hastalıklarıyla kornea naklinde Ankara’nın önemli bir merkezi haline gelmiştir. Hastanemizde, uzman diş hekimleriyle 7 ayrı diş branşında hizmet veren ağız ve diş sağlığı ünitesinde, tıbbi zorunluluğu olan hastalar için özel donanım gerektiren  ameliyathane de bulunmaktadır. Gerektiğinde genel anestezi ile diş tedavileri yapılabilmektedir.
Dünya Göz Hastanesi

Dünya Göz Hastanesi /

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, gözün tüm branşlarında göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlar için 500 farklı tedavi yöntemiyle göz sağlığı hizmeti veriyor. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, günde 8000 poliklinik ve 1000 ameliyat kapasitesiyle yurt içi ve yurt dışında toplam 28 ayrı noktada sağlık hizmeti veriyor. Dünyagöz; teknolojisi, öğretim üyesi ve uzman doktorlardan oluşan 250 kişilik medikal kadrosu, 2000 personeli ile kısa sürede dünyanın medikal referans merkezi haline geldi.
TOBB ETÜ Hastanesi

TOBB ETÜ Hastanesi /

TOBB ETÜ Hastanesi (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ), etik değerlerden ödün vermeden hastalarının haklarını gözeten, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir kuruluştur.

Sağlık hizmetinde; güveni, saygınlığı ve hasta memnuniyetini temel ilke edinmiş, çalışanları ile bütünleşmiş, kurumsal kimliği ile de öne çıkan, uluslararası düzeyde örnek bir kuruluş olmaktır.
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi

Trabzon Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi /

Sağlık sektöründe ileri teknolojileri takip eden ve uygulayan sağlık kuruluşu Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi, alanında uzman hekim kadrosu ve işinde nitelikli ekibi ile hasta odaklı hizmet anlayışını benimseyerek hizmet vermektedir.Trabzon'da kurulan Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi, göz sağlığı alanında kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyete başlamış, yeni nesil teknoloji ürünü cihazları, uzman hekimleri ve deneyimli kadrosu ile göz hastalıklarının teşhis ve tedavisi alanında üstün başarıyı hedeflemiştir. İleri teknoloji tanı ve tedavi cihazlarıyla sağlık hizmeti sunan Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi, uzman doktorları ve deneyimli sağlık personeli ile her zaman hasta memnuniyetini esas almaktadır. Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi, ayrıca uluslararası hastalara kalite odaklı profesyonel sağlık hizmetleri sunmaktadır.
Güven Hastanesi

Güven Hastanesi /

Dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle 1973 yılında kurulan Özel Ankara Güven Hastanesi, modern tıbbın gereklerini, yılların tecrübesi ile birleştirerek hastalarına aktarmaya devam etmektedir. Her alanda sunduğu yüksek kalitede hizmet, hasta sayısını ve talebi artırmakta; artan talep hastalarımıza olan sorumluluğumuzu yükseltmektedir.

Küçük bir hastane olarak 1973 yılında başlayan hikayemiz, konusunda uzman hekim, hemşire ve yardımcı sağlık personelinden oluşan 1600 kişilik kadrosuyla, 40.000 m2 alanda, 254 yataklı, 12 ameliyathanesi olan büyük bir genel hastane konseptine ulaşmıştır. Geldiğimiz noktanın gururu, bizi daha fazla çalışmaya yöneltmekte, hedeflerimizin çıtasını yükseltmektedir.